Sağlık, Güvenlik ve Çevre
Sağlık, Güvenlik ve Çevre

YONAR, çalışacağı her projede ve ortamda, Sıfır Hata – Sıfır Kaza hayalini gerçekleştirmekte kararlıdır. Bu felsefemiz YONAR’ ın operasyonlarındaki tüm kademelere ulaşır ve ayrıca işverenlerimize, tedarikçilerimize ve taşeronlarımıza kadar iletilir.


YONAR’ ın yapacakları :

YONAR’ ın inandıkarı:

YONAR’ ın kabulleri :

İş Güvenliği

Sıfır Kaza
İş güvenliği inşaat sektörünün önemli bir parçasıdır. Bir iş güvenlik programının başarılı olabilmesi, bilinçli olmaya ve şirketin iş güvenliği programının devamlı desteklenmesine bağlıdır. Tüm kazalar önlenebilir ve iş güvenliği her YONAR çalışanın en öncelikli sorumluluğudur.
İş güvenliği her zaman YONAR’ ın birinci önceliğidir – şirket kültürümüzün temel bir değeridir. YONAR gerçekleştirdiği projelerde elde ettiği % 95’ lik sıfır zaman kaybı rekoru ile kendi alanında bir liderdir.

Her kazanın ve buna bağlı olarak her yaralanmanın önlenebilir olduğuna inanıyoruz ve bu kabulümüzü, teknik saha prosedürleri ve sürekli eğitim programları ile her projemizde öne çıkarıyoruz.
Her çalışanımız, eğer iş güvenliği yoksa, işi durdurma ve o işi yapmama yetkisine sahiptir. Ayrıca, taşeronlarımızın ve ortaklarımızın da iş güvenliği ve sağlık prosedürleri taahüdümüzü kabullenmelerini ve benimsemelerini talep etmekteyiz. Tüm bu çalışmalarımızın sonucunda;  tehlikeli çalışma ortamlarında, çok zor hava koşullarında bile, olağanüstü güvenlik performansımız ortaya çıkmaktadır.
İş güvenliğine verdiğimiz büyük önem sayesinde çalışanlarımız kendilerini güvende ve huzurlu hissederler. Müşterilerimiz için de büyük bir avantaj sağlar. Kaza sonucu oluşabilecek muhtemel zaman kayıpları ortadan kalkar ve sigorta risk giderleri maliyetleri de düşer.

YONAR  politikası:

Yönetim felsefemiz “iş güvenliği içinde inşa etmek” olacaktır.

YONAR İş Güvenliği Departmanı, birebir iş yerlerimize ve şantiyelerimize ziyaretlerde bulunarak, iş güvenliği denetimleri yaparlar ve eğitimler verirler. Tüm saha personelimiz OHSAS ve İlkyardım eğitimlerine katılmak zorundadırlar.
Sürdürebilirlik ve Çevre
YONAR sürdürülebilirlik için müşterilerini, hükümetleri ve sivil toplum örgütlerini desteklemektedir.
Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı şöyle sıralayabiliriz;

YONAR’ ın Çevre Tahhüdü
YONAR mükemmel çevreyi taahhüt etmektedir. Her projemizin, insanlar, hayvanlar, bitkiler ve toprak üzerinde potansiyel etkileri bulunmaktadır. Amacımız, bir proje esnasında her zaman çevreyi korumak ve proje tamamlandıktan sonra da aldığımız önlemler ile o çevreyi korumaya devam etmektir.
Yapımını üstlendiğimiz tüm projelerin, hava ve su kirliliği ile ilgili yasa, mevzuat ve kısıtlamaları karşılayıp karşılamadığına dikkat ederiz. Ayrıca doğaya olan etkilerimizi en aza indirmek için çalışmalar yaparız. Sökülmesi gereken ağaçların yerine yenilerini dikeriz,  hayvanlar ve kuşlar için yeni yaşam alanları oluştururuz, nesli tükenmekte ve tehdit altında olan nadir türler için tasarımları ve projeleri tamamen değiştirebiliriz.

Copyright © 2010 Yonar Corporation